W blasku neonów – reklama świetlna

kolory sprzęt komputery internetowe strony

Bardzo efektowną formą reklamy wizualnej jest reklama świetlna. W reklamie wizualnej jak wskazuje sama nazwa, wykorzystuje się głównie zmysł wzorku. Ten rodzaj reklamy nie dysponuje przekazem słownym, dźwiękiem, muzyką, zapachem, ruchem. Wykorzystuje więc obraz statyczny, jego rożne formy i wielkości.

W zależności od miejsca i dostępnej powierzchni musimy zdecydować się na odpowiedni nośnik, który spełni nasze oczekiwania. Chcemy przecież osiągnąć zamierzony efekt. Rozumiemy go przez zmotywowanie potencjalnych klientów do skorzystania z naszej oferty.

Reklama wizualna podpiera się jednak zdobyczami techniki, takimi jak sztuczne światło. Daje to dobry efekt, gdyż przyciąga uwagę oraz pozwala na wykorzystanie reklamy również wieczorem i nocą. Najczęściej wykorzystuje się tu neony, które niewatpliwie przyciągają nasze spojrzenia i sprawiają, ze łatwiej zapamiętujemy przekaz reklamowy. Neon jest to chyba najpopularniejsza i najefektowniejsza forma reklamy świetlnej. I jedno ze starszych rozwiązań. Zapewnia nam niesamowite wrażenie i często rozświetla nam ulice nocą i czyni kolorowym życie nocne. Jest to gięta, szklana rurka, którą wypełnia szlachetny gaz. Kiedy przepływa tam prąd tworzy się intensywne światło.

Dostępną mamy gamę trwałych barw i odcieni

Ich zaletą jest trwałość, długa eksploatacja i niskie jej koszty. Inny produkt to platfon, który jest bardzo uniwersalnym nośnikiem reklamy. Zakłada się go w środku budynku, jak i na zewnątrz. Oświetlona od wewnątrz grafika jest świetnie widoczna przez całą dobę.

Kolejnym urządzeniem jest kaseton podświetlany, który bazuje na przestrzeni a zazwyczaj duża powierzchnia pozwala na umieszczenie tam wielu elementów, grafiki, jak i tekstu. Kasetony produkowane są w rożnych kształtach i wielkościach. Można stosować je zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Natomiast litery przestrzenne podświetlone wykorzystują trójwymiarowość, kolory, kształty i różną wielkość. Litery świecą w dzień i w nocy i zapewniają pożądany efekt zarówno na zewnątrz, jak i we wnętrzach.

I na końcu warto wspomnieć o smukłych i strzelistych pylonach i totemach. Do tej grupy zaliczamy pionowe, bardzo wysokie, wolno stojące budowle. Ich cechą charakterystyczną jest to, że zazwyczaj są świetnie widoczne nawet w nocy, w śnieżycy i we mgle. Często widujemy je na stacjach samochodowych lub przy zjazdach do hotelu. Bardzo często umieszczane as przy drogach, więc by mogły dotrzeć do kierowców, którzy poruszają się w końcu z dużą prędkością muszą być widoczne już z daleka.