Sklepy ze zdrową żywnością – czy warto?

ładne zdrowie

W ostatnich latach bardzo często możemy spotkać sklepy ze zdrową żywnością. Powstają one niemal jak grzyby po deszczu. W każdej nawet najmniejszej miejscowości możemy spotkać się z przynajmniej jednym takim przybytkiem. Czym różnią się one od tych tradycyjnych sklepów czy hipermarketów?

Jedynie tym, że asortyment, który oferują pochodzi z farm posiadających certyfikat bio. Do hodowli warzyw czy owoców nie używa się tam żadnych sztucznych nawozów. Po prostu samo zdrowie. Czy jednak zawsze sklepy ze zdrową żywnością oferują taką żywność? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Wiele osób uważa, że współcześnie bardzo trudno o żywność na którą nie oddziałują żadne czynniki chemiczne.

Zanieczyszczenie powietrza jest tak duże, że nawet rośliny czy zwierzęta hodowane bez sztucznych wspomagaczy otrzymują wraz z woda deszczową pewne ilości sztucznych środków chemicznych. Oczywiście w mniejszych ilościach niż hodowane na skale przemysłową rośliny i zwierzęta, ale jednak nie są takie czyste do końca.